Novinky

Drevo v interiéri

Drevo je obľúbený, veľmi často využívaný materiál, či už v interiéri alebo exteriéri. Drevené doplnky sú vhodné do každého interiéru, dodávajú nášmu domovu jedinečný vzhľad. Zopár drevených doplnkov nájdete aj u nás...  Originálnym doplnkom sú nástenné drevené hodiny, ktoré u nás nájdete v rôznych prevedeniach.              Pre š..
Čítať viac

Pridané v: 05/06/2015 - 17:28:52

Nové v ponuke! MATUBO Superduo.

Nové v ponuke! Kvalitné české dvojdierkové korálky MATUBO Superduo. Vyznačujú sa presnými rozmermi a tvarom. Sú ideálne pri výrobe šitého šperku.   ..
Čítať viac

Pridané v: 26/04/2017 - 15:03:11

Zmena dodacích a platobných podmienok

Milí naši zákazníci, Od 2.5.2018 platia nové dodacie a platobné podmienky. Ak si objednáte tovar, ktorý je skladom v pracovný deň do 17.hod., odošleme ho nasledujúci pracovný deň. Za doručenie Slovenskou poštou odteraz zaplatíte 1,85 €, pri platbe dobierkou 2,55 €. Pre tých, ktorým nevyhovuje doručenie domov, máme nový spôsob doručenia – BALÍK NA POŠTU. Vašu zásielku si pošlete na Vami vybran..
Čítať viac

Pridané v: 05/05/2018 - 00:58:39

Vianoce 2018

Vianoce sa blížia... Vykúzlite si tú pravú vianočnú atmosféru aj vďaka dreveným ozdobám a dekoráciám. Tento rok sme si pre Vás prichystali drevené dekorácie a stojany s led osvetlením, ktoré si zamilujete.      V jednoduchosti je krása... jednoduché závesné ozdoby v prírodnej alebo bielej farbe si určite nájdu svoje miesto na každom vianočnom stromčeku. Vianočné gule, hviezdy, snehové vločky, s nápisom..
Čítať viac

Pridané v: 23/11/2018 - 15:32:17

PF 2019

Vážení zákazníci,  ďakujeme za Vašu doterajšiu priazeň a prajeme Vám všetko dobré v novom roku. ..
Čítať viac

Pridané v: 03/01/2019 - 00:38:56

Nové komponenty pre výrobu vašich šperkov

Pribudlo nám pár nových komponentov na výrobu vašich šperkov. Vyberte si zaujímavé naušnicové zapínanie z chirurgickej ocele, pomocou ktorých vyrobíte originálny kúsok.             Páčia sa Vám strapcové náušnice? Určite sa Vám zídu bižutérne kaplíky v rôznych farbách a tvaroch...            ..
Čítať viac

Pridané v: 06/03/2019 - 00:11:34

Novinka v eshope...Korálky z minerálov

Náramkov nikdy nieje dosť. Originálne kúsky si zaručene vyrobíte, ak pri ich výrobe použijete práve jedinečné korálky z minerálov. Našu ponuku nájdete tu https://www.jagam.sk/material-pre-tvorbu-bizuterie/mineraly ..
Čítať viac

Pridané v: 29/08/2019 - 23:59:19

Doplnili sme obľúbené brúsené korálky

Ohňovky patria k základnému druhu korálok pri výrobe šperku. Nakuknite do našich noviniek, doplnili sme niekoľko zaujímavých farieb  Celú ponuku ohňoviek nájdete tu. ..
Čítať viac

Pridané v: 24/10/2019 - 22:44:18

Prečo sa elastický náramok potrhá, alebo kde sme urobili chybu pri výrobe náramku.

Prečo sa elastický náramok potrhá, alebo kde sme urobili chybu pri výrobe elastického náramku. Všetci majú radi pohodlie elastických náramkov, samozrejme pokiaľ sa elastický návlekový materiál neroztrhne a korálky sa nekotúľajú všetkými smermi. Životnosť elastických náramkov môžete predĺžiť vykonaním niekoľkých jednoduchých zmien, napríklad ako ich nosíte, ako ich vyberáte a samozrejme, ako si vyrob..
Čítať viac

Pridané v: 04/04/2023 - 06:59:48

Chirurgická oceľ a výroba šperkov

Chirurgická oceľ (alebo nerezová oceľ) je jedna z najznámejších druhov ocelí, ktorá sa využíva na výrobu chirurgických nástrojov, v stavebníctve a iných odvetviach, kde sú potrebné jej nezastupiteľné vlastnosti. Chirurgická oceľ má zvláštnu tmavo sivú farbu, pre ktorú je aj veľmi využívaná pri výrobe šperkov. Nerezová oceľ môže mať rôzne vlastnosti, ktoré závisia od obsahu che..
Čítať viac

Pridané v: 04/04/2023 - 07:33:50

Ihly na výrobu šperkov

Ak pracujete s malými rokajlovými korálkami, je veľmi dôležité zvoliť správnu veľkosť ihly. Pri práci s korálkami by ste nemali používať bežné ihly na šitie alebo vyšívanie. Môžu byť pohodlné a lacné, ale sú hrubšie a s väčšími očkami ako ihly, ktoré sú vyrobené špeciálne na korálkovanie. Výber správnej veľkosti ihly závisí od troch faktorov: typu a veľkosti koráliek, kto..
Čítať viac

Pridané v: 12/04/2023 - 13:10:49

Pomôcky pri výrobe šperkov

Pomôcky pri výrobe šperkov Výroba šperkov má mnoho výhod. Začiatočníci sa vedia naučiť postupy veľmi jednoducho, pretože veľkou výhodou je, že pre výrobu potrebujete male množstvo náradia, ale vela predstavitosti.  Náradie a ostatný material na výrobu z korálok.  Nástrojov pre výrobu šperkov sú mnoho, ale pre začiatok budete hlavne potrebovať hlavne tieto:  Kliešte - delíme na štiepacie, ketlovacie, rovné.&nbs..
Čítať viac

Pridané v: 15/05/2024 - 07:21:19

Epoxidová živica

Epoxidová živica Mnoho z Vás by chcelo začať pracovať so živicou, ale každý z nás má pochybnosti, ako vlastne začať. Predtým, ako sa k tomu dostaneme, vysvetlím Vám ako funguje živica a čo to vlastne je. Epoxidová živica sa skladá z dvoch častí. Epoxidovej živice a tvrdidla. Po zmiešaní sa zmes pomaly zahrieva a epoxid sa mení na tuhú látku. Teplota zmesi nie je viac ako 35°C. Každý výrobca udáva presný po..
Čítať viac

Pridané v: 02/06/2024 - 21:13:39

UV živica

UV živica V predošlom článku sme Vám približili prácu s epoxidovou živicou. Variantom ku epoxidovej živici je UV živica. UV živica je jednozložková živica, ktorá nevytvrdzuje za pomoci tvrdidla, ale za pomoci UV svetla alebo slnečného žiarenia. Veľkou výhodou oproti epoxidovej živici je, že vytvrdzovanie máte pod kontrolou a viete vytvárať rôzne výtvory, ktoré pri epoxidovej živici nie sú možné. Ako sa používa UV živica: UV živicu si odlejete za pomoci lievi..
Čítať viac

Pridané v: 21/06/2024 - 21:58:13

Povrchová úprava korálok

Použitie koráliek s povrchovou úpravou   Povrchová úprava Popis Zmena farby pôsobením jasného slnečného alebo UV žiarenia  Otrenie farby pri používaní  Vyblednutie farby pri čistení alebo vystavení rôznym čistiacim prostriedkom Ceylon Lesklá povrchová úprava s povrchovým alebo vnútorným zafarbením  Žiadny probl&..
Čítať viac

Pridané v: 27/06/2024 - 08:45:17

Ako vybrať správnu farbu pre vaše šperky

Ako vybrať správnu farbu pre vaše šperky   Korálky sú jedným z najuniverzálnejších a najkrajších materiálov na výrobu šperkov. Vďaka širokej škále farieb, tvarov a materiálov umožňujú vytvoriť jedinečné kúsky, ktoré odrážajú váš osobný štýl. Ale ako si vybrať tie správne odtiene pre svoje projekty? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť.  ..
Čítať viac

Pridané v: 17/07/2024 - 14:00:17