Prečo sa elastický náramok potrhá, alebo kde sme urobili chybu pri výrobe náramku.

Prečo sa elastický náramok potrhá, alebo kde sme urobili chybu pri výrobe náramku.

Prečo sa elastický náramok potrhá, alebo kde sme urobili chybu pri výrobe náramku.

Prečo sa elastický náramok potrhá, alebo kde sme urobili chybu pri výrobe elastického náramku.

Všetci majú radi pohodlie elastických náramkov, samozrejme pokiaľ sa elastický návlekový materiál neroztrhne a korálky sa nekotúľajú všetkými smermi. Životnosť elastických náramkov môžete predĺžiť vykonaním niekoľkých jednoduchých zmien, napríklad ako ich nosíte, ako ich vyberáte a samozrejme, ako si vyrobíte elastické náramky. Toto sú hlavné dôvody, prečo sa váš elastický náramok môže zničiť.

01

Navliekajte ho správne

Ak už robíte čokoľvek, navliekajte náramok na ruku správnym spôsobom. Znamená to, že náramok by ste mali navliekať na ruku pomalým prevliekaním cez zápästie, aby ste návklekový materiál čo najmenej napínali. Nesprávnym spôsobom spôsobujete zbytočné napínanie elastického materiálu, čo môže viesť k jeho pretrhnutiu.

02

Opotrebenie počas používania.

Ak si nikdy neodkladáte svoje elastické náramky z ruky, môžete ich zbytočne vystavovať rôznym chemikáliám, ktoré môže elastický materiál poškodzovať alebo znehodnocovať a tým znižovať jeho životnosť. Medzi chemikálie, s ktorými sa každodenne stretávame patria napríklad šampón, mydlo, sprej na vlasy, parfumy, telové vody a opaľovacie krémy. Počas používania týchto chemikálií sa neodporúča používať elastické náramky. Pred nanesením krémov alebo sprejov si odložte elastické náramky. V ideálnom prípade ich nenoste v bazéne.

03

Elastický návlekový materiál nebol napnutý

Môže sa to zdať čudné, ale skôr ako si vyrobíte náramok, mali by ste najprv gumičku jemne niekoľkokrát natiahnuť.

Ak ste tak neurobili, zistite, že sa po natiahnutí na ruku začnú korálky trošku uvoľňovať a ostanú uvoľnené.

Keď je elastický materiál napnutý, pritiahne sa späť na rovnakú veľkosť bez straty pružnosti. Korálky by mali jemne priliehať k sebe a mali by mať mierne napätie na elastickej šnúre a teda aj na uzle, aby sa pri normálnom opotrebovaní neroztiahol uzol.

04

Uzol je odkrytý

Nie vždy je možné skryť uzol vo vnútri korálky, ale ak nie je vidno, ako bol náramok zviazaný, je to dobrý dôkaz, že váš elastický náramok vydrží.

Zvyčajne to znamená, že uzol je zlepený a zlepený uzol je zaistený vo vnútri guličky. Chráni tak uzol pred typom chemického rozkladu. Lepidlo tiež môže spevniť elastickú materiál, ktorý je zauzlený a udrží ju bezpečne v korálke.

05

Váš elastický náramok sa zachytil za niečo

Stáva sa to, však?

Jediným návrhom na obmedzenie výskytu je nosenie náramkov na dominantnej ruke. Pokiaľ ide o pravákov, noste ich naľavo a ľavák na pravej strane. Je oveľa menej pravdepodobné, že sa vám zápästie chytí za niečo, čo budete používať menej často.

06

Bol vyrobený z tenkého elastického materiálu

Všetci výrobcovia šperkov majú svoje obľúbené typy elastických šnúr a nie je neobvyklé vidieť komerčne vyrábané náramky s tenšou pružnou niťou - najmä preto, že je ľahšie ich vyrobiť.

Tento typ vlákna sa po čase rozpadne a jednotlivé vlákna sa v priebehu času uvoľnia až do úplného roztrhnutia. Neznamená to, že by ste sa týmto náramkom alebo tomuto materiálu mali úplne vyhnúť, len sa uistite, že ste si vedomí, aká niť sa použila na náramok a hľadajte známky opotrebenia. Pamätajte, že tenká niť by sa nikdy nemala používať s ostrými guľôčkami, kryštálmi alebo ťažšími guľôčkami, pretože všetky z nich obmedzujú životnosť návlekového materiálu.