Zapínania

Karabínky sú najčastejšie využívane zapínania. Karabínky majú na jednej strane zabudovaný malý pohyblivý tŕň. Pružina pripevnená k tŕňu spôsobuje, že tŕň pevne a bezpečne uzavrie uzáver. Karabínky sa vyrábajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, ako aj ozdobné karabínky.

Tieto uzatváracie doplnky sú dosť nenápadné a preto obzvlášť populárne. Výroba šperkov pomocou karabínky je jednou z najstarších a najviac využívaných spôsobov zapínania.

 

Magnetické zapínania sa často používajú pri výrobe šperkov. Magnetické zapínanie má dva vzájomne silne priťahujúce magnety, ktoré sú zvyčajne pevne zabudované do magnetických uzáverov. Podľa účelu majú magnetické uzávery rôzne koncové uzávery rôznej veľkosti a tvarov, napríklad okrúhle alebo štvorcové uzávery.

V našej ponuke nájdete zapínania s magnetom, magnetické gule a magnetický uzáver s očkami na výrobu rôznych šperkov s retiazkami. Za povšimnutie stojí najmä zatvárací magnet s plochými a štvorcovými koncovkami. Uistite sa, že priemer otvoru v magnetickom uzávere sa presne hodí k šperku, ktorý budete vyrábať.

Americké zapínania (klbové) sú dvojdielne uzávery, ktoré pozostávajú z kĺbu a prsteňa na šperky. Bežný názov Toggle sa vzťahuje na termín kĺb.

Náhrdelník alebo náramok je za pomoci tohto zapínania na jednej strane stabilný, na druhej strane praktický a zároveň dekoratívny. Tento typ uzáveru sa preto často používa na výrobu šperkov.

Pri výrobe taktiež nezabudnite na jednotlivé komponenty ako zatlačací rokajl, lanko, retiazky, alebo lepidlo, ktoré budete potrebovať.